Malowanie proszkowe

Firma Met-Szyk poza produkcją wyrobów z drutu świadczy również usługi malowania elektrostatycznego oraz powlekania polietylenem elementów stalowych, aluminiowych surowych i ocynkowanych.

Proces malowania proszkowego

Proces lakierowania poprzedza odpowiednie przygotowanie części przy użyciu specjalnych środków odtłuszczających, co jest gwarancją przyczepności farby do powierzchni malowanego elementu. Właściwy etap malowania proszkowego polega na pokrywaniu elementu profesjonalnymi i wysokiej jakości farbami proszkowymi posiadającymi niezbędne certyfikaty. Wieloletnia współpraca z krajowymi producentami i dostawcami farb proszkowych pozwoliła nam dopracować sztukę lakierowania w nawet najtrudniej dostępnych miejscach z gwarancją zadowolenia.

Wykonujemy malowanie proszkowe w pełnej palecie barw RAL o grubej bądź drobnej fakturze powierzchni, a także uzyskując efekt matowy, błyszczący lub metaliczny. Stosowane przez nas farby gwarantują wytrzymałość antykorozyjną detali zarówno w warunkach pokojowych jak i zewnętrznych przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Lakiernia proszkowa wyposażona jest w profesjonalny sprzęt lakierniczy, a gabaryty pieca wynoszą 4000x1200x1700 mm